Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego

Data publikacji 29.01.2020

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, jaki wydarzył się wczoraj na drodze krajowej nr 22 w Szpęgawsku. W wyniku zderzenia dwóch aut osobowych 3 osoby trafiły do szpitala. Wiadomo już, że uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Wczoraj około godziny 6:40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Szpęgawsku na skrzyżowaniu tzw. Berlinki z ulicą Kasztanową. W rejon tego zdarzenia natychmiast udali się policjanci z miejscowej drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi do wypadku doszło, gdy kierowca peugeota z nieustalonej do tej pory przyczyny uderzył w tył osobowej toyoty, której kierująca ustępując pierwszeństwa jadącym z przeciwnego kierunku pojazdom, oczekiwała na skrzyżowaniu na możliwość skrętu w lewo. Badanie alkomatem wykazało, że 70-latek, który kierował peugeotem był trzeźwy. W wyniku tego zdarzenia w celu zdiagnozowania ewentualnych obrażeń ciała do szpitala trafiła kierująca toyotą oraz dwie pasażerki tego auta. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od rozbitych pojazdów.

W związku z rażącym naruszeniem przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym i spowodowanie zagrożenia na drodze, za które może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, policjanci zatrzymali fakultatywnie prawo jazdy kierowcy peugeota.

Mundurowi sporządzili także oględziny miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu dokładnych okoliczności tego wypadku.