Wiadomości

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”- chojnicka policja kolejny raz włącza się w tą inicjatywę

Data publikacji 29.01.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach kolejny raz aktywnie biorą udział w inicjatywie Dzień Bezpiecznego Internetu w ramach współpracy z fundacją Dzieci Niczyje. Ogólnopolska akcja DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Policjanci z miejscowej jednostki w tym roku po raz kolejny  przystąpili do ogólnopolskiej inicjatywy Dzień Bezpiecznego Internetu 2020, poprzez wzięcie udziału w konkursie na najciekawszą inicjatywę DBI . Dla policjantów niezwykle ważna jest kwestia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, które spędzają wolny czas czatując i serfując po Internecie.

 

Funkcjonariusze w ciągu trwania tej akcji i nie tylko, starają się dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi, aby uświadomić i przestrzec przed lekkomyślnym zamieszczaniem wpisów i zdjęć na portalach społecznościowych oraz informują jak nie paść ofiarą manipulacji ze strony nieuczciwych dorosłych. Mundurowi zajmujący się profilaktyką społeczną od dłuższego czasu współpracują z fundacją Dzieci Niczyje i wspólnie, poprzez prowadzone akcje informacyjno- edukacyjne, walczą z przestępczością w sieci.

 

W trakcie prowadzonych spotkań i prelekcji funkcjonariusze propagują i będą propagować  działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamiać rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośniać tematykę dotyczącą bezpieczeństwa online.

 

Mamy nadzieję, że przeprowadzone do tej pory oraz zaplanowane kolejne spotkania edukacyjne uchronią większość użytkowników sieci przed przykrymi skutkami niewłaściwego użytkowania.