Czuwają, aby było bezpiecznie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Czuwają, aby było bezpiecznie

Data publikacji 28.01.2020

Każdego dnia sopoccy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób przebywających w kurorcie. Wśród mundurowych są także dzielnicowi, którzy na co dzień mają kontakt ze społeczeństwem. Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób, dlatego dzielnicowi zwracają szczególną uwagę na problemy osób narażonych na wychłodzenie i kontrolują ogródki działkowe, pustostany, piwnice i klatki schodowe. Apelujemy też do mieszkańców - informujcie Policję o osobie potrzebującej pomocy.

Bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających Sopot to dla policjantów sprawa priorytetowa. Każdego dnia sopoccy mundurowi wspierani przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku czuwają nad bezpieczeństwem osób przebywających w kurorcie. Wśród nich są też dzielnicowi. Dzielnicowi to policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną w swoim rejonie służbowym. Rozpoznają oni potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, nietrzeźwych, w podeszłym wieku i samotnych dlatego sopoccy dzielnicowi w ramach obchodu rejonu kontrolują ogródki działkowe, pustostany, piwnice i klatki schodowe. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na problemy osób narażonych na wychłodzenie a napotkanym osobom udzielają informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagających bezdomnym i innym osobom wymagającym opieki. Także podczas spotkań z przedstawicielami spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych w Sopocie dzielnicowi poruszają tematykę osób bezdomnych i zagrożonych wychłodzeniem, informując o sposobach pomocy.

Apelujemy też do wszystkich osób o informowanie Policji o każdej osobie zagrożonej wychłodzeniem. Najczęściej są to osoby bezdomne, które nocują na klatkach schodowych, w wiatach śmietnikowych, pustostanach, piwnicach lub ogrodach działkowych. Nie bądźmy obojętni dla tych osób. Być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać na numer telefonu alarmowego 112 lub do najbliższej jednostki policji.