Ferie zimowe – podsumowanie bezpieczeństwa na drogach - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Ferie zimowe – podsumowanie bezpieczeństwa na drogach

Data publikacji 28.01.2020

We wszystkich powiatach naszego województwa policjanci prowadzili działania „BEZPIECZNE FERIE”. Funkcjonariusze z szczególna uwagę zwracali na prędkość, sposób przewożenia pasażerów, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

W dniach 13 – 26 stycznia br. w województwie pomorskim trwały ferie zimowe. W tym też czasie pomorscy policjanci zintensyfikowali swoje działania, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach podczas zimowych wyjazdów dzieci i młodzieży. Policyjna akcja „Bezpieczne ferie” trwała już od piątku 10 stycznia.

Policjanci ruchu drogowego pełnili służbę w wytypowanych miejscach, na drogach najbardziej zagrożonych wypadkami. Ich głównym zadaniem było konsekwentne ściganie osób naruszających ograniczenia prędkości, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, ujawnianie naruszeń w zakresie stosowania pasów bezpieczeństwa i warunków przewożenia dzieci oraz przestrzegania przez pieszych przepisów ruchu drogowego. Do działań wykorzystano zarówno pojazdy oznakowane, jak i nieoznakowane wyposażone w wideorejsestratory.
 

Podczas ferii zimowych policjanci kontrolowali także autobusy przewożące dzieci
i młodzież. Policjanci skontrolowali 95 autokarów.

 
W tym czasie na pomorskich drogach było mniej wypadków, mniej także osób zostało w nich poszkodowanych.