Policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszego w Straszynie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszego w Straszynie

Data publikacji 28.01.2020

W poniedziałek rano policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Straszynie (gm. Pruszcz Gdański). 62-letnia piesza została na pasach potrącona przez 27-letniego kierowcę dostawczego forda. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

W poniedziałek około godziny 8.30 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w Straszynie (gm. Pruszcz Gdański) na DW222. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki. Mundurowi po przyjeździe na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 62-letnia kobieta przechodząca przez wyznaczone przejście dla pieszych została potrącona przez 27-letniego kierowcę dostawczego forda. Policjanci sporządzili oględziny pojazdu, przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia i szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Mundurowi sprawdzili oczywiście trzeźwość kierowcy – był trzeźwy. Piesza została odwieziona przez karetkę pogotowia do szpitala w Gdańsku.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy forda. Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.