Policjanci pracowali na miejscu wypadku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku

Data publikacji 28.01.2020

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 20 w rejonie miejscowości Łubiana. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 75-letni kierujący oplem najechał na tył audi, a ten z kolei na tył kia a opel zderzył się bocznie z jadącą z naprzeciwka skodą. W wyniku tego zdarzenia 20-letni kierująca audi trafił do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdów. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów.

Wczoraj (27 stycznia 2020 r.) przed godziną 8.00 dyżurny policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 20, w miejscowości Łubiana. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną i wykonali szkic sytuacyjny. Badanie alkomatem wykazało, że osoby, kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym, były trzeźwe.

Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 75-letni kierujący oplem najechał na tył audi kierowanego przez 20-latka, a ten z kolei najechał tył kia kierowanym przez 43-latka, siła uderzenia była tak silna, że opel zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się bocznie z jadącą z naprzeciwka skodą. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia są mieszkańcami naszego powiatu. W wyniku tego zdarzenia 20-letni kierująca audi trafił do szpitala.

Aktualnie śledczy ustalają szczegóły wypadku. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów.