Zatrzymani sprawcy rozboju - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymani sprawcy rozboju

Data publikacji 27.01.2020

W ubiegły czwartek policjanci z kartuskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którego dokonali kilka dni wcześniej na 20 latku. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.

W połowie stycznia do jednostki Policji zgłosił się 20 latek, którzy złożył zawiadomienie dotyczące rozboju na terenie Kartuz. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że idąc chodnikiem został napadnięty przez dwóch mężczyzn, którzy przewrócili go na ziemię, bili po całym ciele, a następnie z portfela zabrali pieniądze w kwocie 50 złotych. Zawiadomienie zostało przekazane do śledczych, którzy wspólnie z kryminalnymi ustalili dane sprawców. 19 i 22 letni mężczyźni zostali zatrzymani w ubiegły czwartek i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszeli zarzuty, a Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Dla starszego z nich kara ta zostanie zwiększona o połowę, ponieważ nie był to jego pierwszy konflikt z prawem. W przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

  • policjant z zatrzynanym