Wiadomości

Pomorscy policjanci należący do grupy SPEED przeprowadzili działania na terenie powiatu malborskiego

Data publikacji 27.01.2020

W sobotę 25 stycznia, policjanci należący do grupy SPEED pojawili się na terenie Malborka. Funkcjonariusze z Malborka oraz jednostek ościennych przez kilka godzin czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg powiatu malborskiego. Policjanci skontrolowali 39 kierowców. Ujawniono 41 wykroczeń. W jednym przypadku przyczyną zatrzymania do kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za kierownicą może usiąść po upływie trzech miesięcy.

W sobotę 25 stycznia, policjanci należący do grupy SPEED pojawili się na terenie Malborka. Funkcjonariusze z Malborka, Tczewa, Sztumu, Starogardu Gdańskiego oraz Nowego Dworu Gdańskiego przez kilka godzin czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg powiatu malborskiego. Policjanci skontrolowali 39 kierowców. Ujawniono 41 wykroczeń. W jednym przypadku przyczyną zatrzymania do kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za kierownicą może usiąść po upływie trzech miesięcy.

Podczas działań wykorzystano pojazdy oznakowane i nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. Funkcjonariusze przeprowadzali także kontrole statyczne, wykorzystując  taktykę kaskadowego pomiaru prędkości. Niestety wielu kierowców po minięciu patrolu Policji przyspiesza, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Przypominamy, że na pomorskich drogach panują trudne warunki. Należy zachować szczególną ostrożność i pamiętać, że niskie temperatury, wilgoć oraz wcześnie zapadający zmrok, nie sprzyjają bezpieczeństwu.  Podobne działania będą przeprowadzane na terenie całego województwa.