Dzień otwarty kościerskiej komendy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dzień otwarty kościerskiej komendy

Data publikacji 23.01.2020

Policjanci z Kościerzyny zorganizowali po raz kolejny tzw. Dzień Otwarty Komendy. Wczoraj na zwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, prezentacja sprzętu policyjnego, radiowozów i przedstawienie pracy funkcjonariuszy.

Policjanci z Kościerzyny zorganizowali po raz kolejny tzw. Dzień Otwarty Komendy. Wczoraj na zwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, prezentacja sprzętu policyjnego, radiowozów i przedstawienie pracy funkcjonariuszy.

Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie jak co roku udostępniła swoją jednostkę wszystkim, którzy chcieli zobaczyć jak wygląda praca policjantów od wewnątrz. Wczoraj w ramach tzw. dnia otwartego na parkingu zaprezentowano najnowsze radiowozy. Najmłodsi mogli dowiedzieć się o bezpiecznych zachowaniach podczas ferii zimowych . Policjanci przypominali o zakładaniu elementów odblaskowych podczas poruszania się w pobliżu i na drodze. Funkcjonariusze zaprezentowali również kamizelki kuloodporne, kajdanki, hełmy, broń służbową. Policjanci wszystkim uczestnikom rozdali widokówki związane z tematyką bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Zainteresowanie było duże.

Komendę odwiedziło blisko 200 osób z grup zorganizowanych, dużo mam i ojców z dziećmi oraz dziadków z wnukami.