Wiadomości

Policjanci zatrzymali 41-latka, za znęcanie się nad żoną najbliższy rok spędzi w areszcie

Data publikacji 23.01.2020

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali 41-latka, za którym Sąd Rejonowy w Kartuzach wystawił nakaz doprowadzenia do aresztu. Zgodnie z decyzją sądu najbliższy rok mężczyzna spędzi w areszcie za znęcanie się nad żoną. Sopoccy funkcjonariusze udowodnili mu także kolejne przestępstwo i przedstawili mu zarzut przywłaszczenia telefonu na szkodę mieszkanki Sopotu.

Wczoraj około południa policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku patrolując pieszo ulice Sopotu zatrzymali na jednej z nich poszukiwanego 41-letniego mężczyznę. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kartuzach celem doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego. Zgodnie z decyzją sądu ma on do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad żoną. Zatrzymany 41-latek natychmiast został doprowadzony do sopockiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. 

W wyniku dalszych działań sopoccy policjanci udowodnili mu też inne przestępstwo. W ostatnich dniach 41-letni sprawca przywłaszczył powierzony mu przez znajomą telefon komórkowy o wartości ponad 700 złotych i na podstawie zebranych dowodów przedstawili mu zarzut za to przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym za przywłaszczenie mienia powierzonego grozi kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności.