Wiadomości

Policjanci w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” spotkali się z dziećmi na lodowisku i krytej pływalni

Data publikacji 23.01.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" realizowanej w trakcie ferii zimowych spotkali się z dziećmi i ich opiekunami na wejherowskim lodowisku oraz krytej pływalni. Mundurowi przypominali najmłodszym o kilku zasadach bezpiecznych ferii, zwracając uwagę na bezpieczeństwo pieszych.

Wczoraj przed południem dzielnicowy z profilaktykiem z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" podczas akcji „Bezpieczne Ferie” spotkali się z dziećmi na lodowisku oraz krytej pływalni w Wejherowie przy szkole podstawowej nr 8. Na miejskim basenie odbywają się zajęcia dotyczące nauki pływania w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego dla dzieci. Mundurowi zadbały, aby trwające ferie zimowe dla dzieci, które spędzają w mieście, przebiegały bezpiecznie. Funkcjonariusze przypominali uczestnikom spotkań o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących zarówno podczas ferii zimowych oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz nad wodą.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo nie tylko najmłodszych ale wszystkich uczestników ruchu drogowego, dlatego też podczas działań rozdawali opaski i zawieszki odblaskowe w ramach akcji „Świeć Przykładem”. Policjantki  zachęcały, aby wybierać tylko bezpieczne miejsca do zabawy, do których m.in. należy sztuczne lodowisko.