Wiadomości

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Data publikacji 22.01.2020

23 stycznia pomorscy policjanci prowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych oraz rowerzystów, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych. Mundurowi sprawdzą także czy  piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego i korzystają po zmroku z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Użytkownicy rowerów natomiast zostaną zbadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusz sprawdzi także obowiązkowe wyposażenie pojazdu.

Kierujący i piesi muszą dostosować się do trudnych, zimowych warunków drogowych. Piesi, szczególnie dzieci i seniorzy, zawczasu powinni zaopatrzyć się w elementy odblaskowe i nosić je tak, aby były widoczne w światłach samochodu. Obowiązek taki dotyczy obszarów niezabudowanych, jednak zachęcamy do używania ich wszędzie gdzie widoczność jest mniejsza od optymalnej. Długie, zimowe noce powodują, że na drogach należy zachować szczególną ostrożność.