Spotkania na zimowych półkoloniach w Pałacu Młodzieży - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Spotkania na zimowych półkoloniach w Pałacu Młodzieży

Data publikacji 21.01.2020

Policjantka ruchu drogowego odwiedziła dzieci przebywające na zimowych półkoloniach w Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Podczas prelekcji funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi m.in. o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zwróciła uwagę na bezpieczeństwo dzieci w trakcie trwających ferii.

Na zaproszenie Pałacu Młodzieży przy ul. Ogranej 56 w Gdańsku policjantka z ruchu drogowego spotykała się z dziećmi przebywającymi na zimowych półkoloniach. Od początku ferii zimowych funkcjonariuszka przeprowadziła 4 takie spotkania, w których uczestniczyło 120 młodych słuchaczy.
Celem tych spotkań było przypomnienie najmłodszym zasad bezpiecznego zachowania się podczas zabaw w domu i na dworze, zasad bezpieczeństwa na drodze oraz uwrażliwienie ich na różne niebezpieczeństwa.

Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, omówiła jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy. Dzieci zadawały wiele pytań dotyczących zawodu policjanta, dowiedziały się także, jak mają zachować się na wypadek niebezpieczeństwa i jakie ważne numery telefonów warto znać.