Policjanci pracowali przy wypadku z udziałem pieszego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali przy wypadku z udziałem pieszego

Data publikacji 21.01.2020

Policjanci z Człuchowa pracowali wczoraj przy wypadku z udziałem pieszego, na Szczecińskiej w Człuchowie, gdzie kierujący osobowym citroenem potrącił na przejściu dla pieszych 71-letnią kobietę. Mieszkanka Człuchowa z urazem ręki trafiła do szpitala. Funkcjonariusze ustalają szczegóły wypadku.

Wczoraj około godziny 15.30 dyżurny w człuchowskiej komendzie przyjął zgłoszenie o wypadku na ul. Szczecińskiej w Człuchowie, gdzie na przejściu dla pieszych została potracona kobieta. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Funkcjonariusze z drogówki zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a ratownicy udzielili kobiecie pomocy medycznej. Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym 64-letni mieszkaniec Człuchowa jechał ul. Szczecińską w stronę os. Witosa, na przejściu dla pieszych w pobliżu szpitala potrącił prawidłowo przechodzącą przez pasy 68-letnią mieszkankę Człuchowa. Kobieta z urazem ręki została zabrana do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków i kierowali ruchem pojazdów, aktualnie ustalają szczegóły wypadku. Kierowca citroena był trzeźwy.

Funkcjonariusze apelują do pieszych o noszenie kamizelek lub elementów odblaskowych, które w znacznym stopniu poprawiają widoczność. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo i bądźmy widoczni na drodze.