Areszt dla 18-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt dla 18-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Data publikacji 21.01.2020

Kryminalni z puckiej komendy zatrzymali 18-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mundurowi przejęli około pół kilograma amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wykonana praca przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku doprowadziła do ustalenia mężczyzny, mogącego posiadać znaczną ilość narkotyków. Przeprowadzone przez policjantów ustalenia doprowadziły do sprecyzowania informacji o samochodzie jakim miały być najprawdopodobniej przewożone narkotyki i osobie związanej z tym przestępczym procederem. Weryfikując te informacje, na jednej z ulic gminy Puck, funkcjonariusze zauważyli siedzącego w samochodzie 18-latka. Podczas przeszukania pojazdu mundurowi znaleźli około pół kilograma białego proszku w woreczku strunowym oraz wagę elektroniczną.

Zabezpieczone przez kryminalnych narkotyki przekazano biegłemu do badań, a zatrzymanego mężczyznę przewieziono do komendy. 18-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.