Zatrzymani za kradzieże rowerów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymani za kradzieże rowerów

Data publikacji 17.01.2020

Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzieże rowerów. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Rowery ukradli z komórek lokatorskich i hal garażowych. Kobiecie za kradzież grozi 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem w tzw. recydywie i grozi mu 15 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu Śródmieście pracowali nad sprawą kradzieży roweru, do której doszło w minionym tygodniu pod jedną z gdańskich galerii handlowych. Policjanci zdobyli podczas swojej pracy wiele informacji, które zweryfikowali i dokładnie sprawdzili. Dzięki zdobytym informacjom oraz dobremu rozpoznaniu kryminalni wytypowali mężczyznę, który dopuścił się kradzieży roweru.
Na początku tygodnia, na Śródmieściu mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut kradzieży. Z policjantami z komisariatu na Śródmieściu współpracowali w tej sprawie kryminalni z Suchanina, którzy zgromadzili dowody na to, że zatrzymany 33-latek dopuścił się także innych kradzieży oraz włamania na gdańskiej Morenie.

Policjanci z Suchanina zatrzymali do tej sprawy także 38-letnią mieszkankę Gdańska, która usłyszała łącznie 4 zarzuty kradzieży rowerów. Kobieta dopuściła się kradzieży wspólnie z zatrzymanym 33-latkiem pod koniec grudnia oraz na początku stycznia na Morenie. Rowery ukradli z komórek lokatorskich i hal garażowych. Mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów, w tym 4 zarzuty kradzieży oraz 1 zarzut kradzieży z włamaniem oraz działał w tzw. recydywie.

Kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli w tzw. recydywie jest zagrożona karą 15 lat więzienia. Za kradzież grozi 5 lat więzienia.

  • policjanci z zatrzymanym
  • policjanci z zatrzymanym