Miał cofnięte uprawnienia, a auto którym kierował cofnięty licznik - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Miał cofnięte uprawnienia, a auto którym kierował cofnięty licznik

Data publikacji 17.01.2020

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali do kontroli 36-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, który kierował daewoo bez tablic rejestracyjnych. Podczas dalszej kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a auto które prowadzi ma cofnięty licznik. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj (16 stycznia br.) późnym wieczorem policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali do kontroli drogowej 36- letniego mężczyznę prowadzącego daewoo bez tablic rejestracyjnych oraz nalepki kontrolnej na szybie czołowej. Podczas dalszego sprawdzania pojazdu funkcjonariusze ujawnili, że ma on cofnięty licznik i wcześniej już zatrzymany elektronicznie dowód rejestracyjny z powodu braku aktualnych badań technicznych. Policjanci prowadzący kontrolę ustalili w systemach policyjnych, że 36 -  latek jadący daewoo w ogóle nie powinien prowadzić żadnego auta, bo ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Pojazd daewoo po oględzinach technika kryminalistyki został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Za kierowanie z cofniętymi uprawnieniami grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  • policjant