Wiadomości

Zatrzymany przez dzielnicowych za usiłowanie „innej czynności seksualnej” wobec małoletniej

Data publikacji 16.01.2020

Dzielnicowi z Redy zatrzymali 45-latka podejrzanego o usiłowanie innej czynności seksualnej wobec małoletniej. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Redzie we wtorek zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie innej czynności seksualnej wobec małoletniej. 45-latek pod koniec grudnia ubiegłego roku w Redzie w godzinach wieczornych obserwował dziewczynę i wszedł za nią do windy. Dziewczynie udało się uciec, a o tym co się stało powiadomiła rodziców, a oni policję. Policjanci natychmiast do sprawy zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu, a działania te przyniosły oczekiwany efekt. Dzięki skutecznej pracy dzielnicowych mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do wejherowskiej komendy, gdzie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Usłyszał zarzut z art. 197 §2 KK, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 45-latka na trzy miesiące.