Odprawa roczna tczewskich policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Odprawa roczna tczewskich policjantów

Data publikacji 15.01.2020

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie odbyła się odprawa roczna, w której uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan. Podczas odprawy podsumowano i omówiono ubiegłoroczną pracę całej jednostki.

Dzisiaj w tczewskiej komendzie odbyła się odprawa służbowa, w której wziął udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan. Komendant Powiatowy Policji w Tczewie insp. Dariusz Krasula w przygotowanej prezentacji podsumował pracę policjantów w 2019 roku. Komendant złożył również podziękowania za pracę policjantów, pracowników cywilnych tczewskiej komendy oraz za zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków.

W zeszłym roku na terenie powiatu tczewskiego wszczęto 2863 postępowania, to o 232 mniej wszczętych postępowań niż w roku 2018. Wykrywalność przestępstw kryminalnych w 2019 roku tczewscy policjanci odnotowali na poziomie 71%. To o 2% więcej wykrytych przestępstw niż w 2018 roku.  W 2019 roku mundurowi zatrzymali 106 osób poszukiwanych. Policjanci podczas codziennych służb w 2019 roku wyeliminowali z dróg powiatu tczewskiego 52 nietrzeźwych kierujących. Policjanci ruchu drogowego w zeszłym roku przeprowadzili 19355 badań kierowców na zawartość alkoholu, to 457 badań więcej niż w 2018 roku. Mundurowi w 2019 roku zatrzymali 96 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. W 2018 roku 25 kierowców straciło prawo jazdy za to wykroczenie. Mundurowi w 2019 roku przeprowadzili łącznie 9 debat społecznych, których tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Podsumowując odprawę I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku ocenił pozytywnie pracę tczewskich policjantów i pracowników cywilnych, dziękując jednocześnie policjantom za wkład w osiągnięte wyniki. Podkreślił, że nasze działania muszą być szybkie, sprawne, a zarazem skuteczne.