Policjanci przez weekend udaremnili dwie próby samobójcze - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci przez weekend udaremnili dwie próby samobójcze

Data publikacji 13.01.2020

W miniony weekend policjanci z posterunku w Somoninie i Sulęczynie udaremnili dwie próby samobójcze. 28 i 31 letni mieszkańcy powiatu kartuskiego po odratowaniu zostali przekazani załodze pogotowia ratunkowego.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę. Przed godziną 22.00 dyżurny kartuskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące nieporozumienia pomiędzy braćmi. We wskazane miejsce wysłał patrol z Posterunku Policji w Sulęczynie. Zgłaszający wskazał pomieszczenie w którym miał przebywać jego brat, z którym miał konflikt. Gdy policjanci weszli do pokoju zastali 31 letniego mężczyznę wiszącego na szafie. Jeden z policjantów natychmiast uniósł go do góry, natomiast drugi zdjął z jego szyi sznur. Nieprzytomnego mężczyznę ułożyli w pozycji bezpiecznej i stale monitorowali czynności życiowe, aż do przyjazdu pogotowia. Przed pojawieniem się zespołu medycznego mężczyzna odzyskał przytomność.

Do kolejnej próby samobójczej doszło tego samego dnia. Tym razem po godz. 22.00 dyżurny kartuskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od rodzica 28 latka, który miał podciąć sobie żyły w okolicy nadgarstka. Do mieszkania zgłaszającego udał się patrol z Posterunku Policji w Somoninie. Zgłaszający wskazał pomieszczenie, gdzie znajdował się syn. Był przytomny, jednak duże ilości krwi w pomieszczeniu świadczyły o zagrożeniu jego życia. Policjanci natychmiast opatrzyli ranę i przekazali mężczyznę załodze kartki pogotowia.