Przekroczył prędkość o ponad 89 km/h - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Przekroczył prędkość o ponad 89 km/h

Data publikacji 09.01.2020

We wtorek policjanci zatrzymali kilku kierowców do kontroli drogowej, z uwagi na znacznie przekroczoną prędkość. W każdym z przypadków, przekroczyli oni dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Każdemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i ukarali za popełnione wykroczenia mandatami karnymi oraz 10 punktami karnymi. Jeden z kierowców przekroczył prędkość o 89 km/h.

Policjanci podczas pełnionej służby na drogach powiatu zatrzymali pięciu kierowców podczas minionego weekendu, którzy znacznie przekroczyli prędkość na terenie zabudowanym. Pierwszy z kierowców został zatrzymany w Wejherowie na ul. Gdańskiej przed godziną 18:00. 30-letni kierowca toyoty corolla jechał z prędkością 139km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, ukarali mandatem oraz punktami karnymi.

Jeszcze tego samego dnia miało miejsce następne zatrzymanie kierowcy przekraczającego prędkość o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym. Na ul. Gdańskiej w Wejherowie mundurowi zatrzymali kierującą 44-latkę samochodem skoda, która jechała z prędkością 110 km/h/. Kolejnym kierowcą zatrzymanym za prędkość był 65-latek jadący volkswagenem passat w Redzie na ul. Gdańskiej. Także kierowca samochodu iveco został zatrzymany w Wejherowie, za przekroczenie o ponad 50 km/h dopuszczalnej prędkości

Każdy z tych kierowców został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi oraz utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.