Policjanci ustalają okoliczności dotyczące potrącenia - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci ustalają okoliczności dotyczące potrącenia

Data publikacji 09.01.2020

Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na ul. Sucharskiego. Kierujący samochodem volkswagen potrącił pieszą, która w wyniku poniesionych obrażeń ciała została przetransportowana do szpitala. Teraz mundurowi będą wyjaśniali dokładnie okoliczności zdarzenia.

Wczoraj przed godziną 16:00 policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na ul. Sucharskiego. Funkcjonariusze wejherowskiej drogówki zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz ustalali okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 69-letni kierowca samochodu volkswagen passat najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która przechodziła przez przejście dla pieszych, w wyniku czego doszło do potrącenia.

Ranna 37-latka została przetransportowana do szpitala. Samochód został zabezpieczony, kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Obecnie śledczy będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem  okoliczności tego wypadku. Zarówno kierowca jak i piesza poddani zostali badaniu trzeźwości, byli trzeźwi.

KIEROWCO- pamiętaj, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować w tym rejonie szczególną ostrożność.

Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez PIESZYCH

Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

 

- spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,

- gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić

-upewnij się, że możesz przejść bezpiecznie, sprawdź czy kierowcy cię widzą i zwalniają aby ustąpić Ci pierwszeństwa,

- w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Natomiast poza terenem zabudowanym, każdy pieszy ma taki obowiązek.

 

W przypadku przejść z sygnalizacją świetlną pieszy powinien także zawsze zachować czujność na drodze i upewnić się czy może przejść bezpiecznie.