Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów narkotyków i grzyby halucynogenne

Data publikacji 08.01.2020

Bytowscy policjanci podczas przeprowadzanej interwencji znaleźli i zabezpieczyli ponad 450 grzybów halucynogennych i ponad 100 gramów marihuany. W związku ze sprawą zatrzymany został 47-letni mężczyzna. Śledczy w trakcie przesłuchania przedstawili mu już zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W niedzielę tuż przed północą dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o nieporozumieniach pomiędzy dwoma mężczyznami. Na miejsce skierowany został patrol.

Policjanci wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że zgłaszający dostał od swojego 47-letniego kolegi herbatę z jakimiś grzybami, po wypiciu której bardzo źle się poczuł. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy zgłaszającemu. Mundurowi prowadząc interwencję w mieszkaniu 47-letniego mieszkańca Bytowa znaleźli grzyby halucynogenne oraz marihuanę. Środki  te zabezpieczono i przekazano do badań.

47-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad promil alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Wobec podejrzanego prokurator zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Wkrótce mieszkaniec Bytowa za swój czyn odpowie przed sądem.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

  • policjant i narkotyki