Wiadomości

Policyjny dozór oraz nakaz opuszczenia mieszkania dla zatrzymanego 53-latka za znęcanie

Data publikacji 07.01.2020

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 53-letniego mężczyznę, który stosował przemoc domową. Według ustaleń mundurowych sprawca wszczynał awantury domowe, podczas których groził konkubinie śmiercią. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić 53-latkowi zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia mieszkania. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2 stycznia br. o godzinie 18.15 tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce został skierowany najbliższy policyjny patrol. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zastali agresywnego mężczyznę, który awanturował się oraz wyzywał konkubinę słowami wulgarnymi. Stróże prawa poinformowali przestraszoną kobietę, że takie zachowanie sprawcy jest przestępstwem. Dodatkowo okazało się, że 53-latek stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec pokrzywdzonej od dłuższego czasu. Dlatego funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania się fizycznego i psychicznego oraz sporządzili niebieską kartę. Mundurowi w związku z zaistniałym przestępstwem zatrzymali agresywnego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie zatrzymanego mieszkańca powiatu tczewskiego.

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad konkubiną. W miniony piątek prokurator zastosował wobec 53-latka dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia mieszkania na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc domowa jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.

  • policjant i zatrzymany