Lęborscy mundurowi zabezpieczyli Orszak Trzech Króli - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Lęborscy mundurowi zabezpieczyli Orszak Trzech Króli

Data publikacji 07.01.2020

Uroczysty orszak w dniu Święta Trzech Króli przeszedł w poniedziałek ulicami Lęborka, Mostów i Lubowidza. Procesja wyruszyła z Lubowidza, a zakończyła się na Pl. Pokoju w Lęborku. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników uroczystości czuwali policjanci z lęborskiej drogówki. Parada przebiegła bez zakłóceń, a po jej zakończeniu uczestnicy spokojnie rozeszli się do domów.

Orszak, jaki w poniedziałek przeszedł ulicami Lęborka, podobnie jak inne procesje zorganizowane na terenie województwa pomorskiego oraz kraju, służył przeżywaniu Święta Objawienia Pańskiego i upamiętnieniu wydarzeń sprzed wielu lat. Do zabezpieczenia uroczystego orszaku, który prowadził przez główne ulice miasta, włączyli się mundurowi z Lęborka. Mieszkańcy powiatu tłumnie uczestniczyli w przemarszu, a policjanci zadbali o bezpieczeństwo, nie tylko osób biorących udział w wydarzeniu, ale i pozostałych uczestników ruchu. Funkcjonariusze zabezpieczyli rejon głównych skrzyżowań, aby zapewnić pomoc również kierującym, dzięki czemu nie doszło do żadnych zdarzeń, a ruch odbywał się płynnie.

Uroczystość przebiegała w rodzinnej atmosferze. W trakcie trwania przemarszu i prowadzonego zabezpieczenia przez mundurowych nie odnotowano żadnych zdarzeń związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  • ludzie na orszaku i policjanci
  • ludzie na orszaku i policjanci