Policjanci zabezpieczyli aparaturę do produkcji amfetaminy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli aparaturę do produkcji amfetaminy

Data publikacji 07.01.2020

Kościerscy policjanci zabezpieczyli aparaturę do produkcji amfetaminy oraz płynną substancję, z której można wyprodukować blisko 14 tys. porcji narkotyku. W związku ze sprawą zatrzymani zostali: 31 i 34-latek oraz 47-letnia kobieta. Śledczy w trakcie przesłuchania przedstawili już zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

W piątek wieczorem dyżurny kościerskiej komendy odebrał zgłoszenie załadunku do samochodu rowerów, które prawdopodobnie mogą być kradzione. Na miejsce skierowani zostali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak się okazało, rzeczywiście na skrzynię ładunkową samochodu dostawczego były pakowane rowery, które jednak nie były notowane w systemach jako kradzione. W trakcie wyjaśniania mundurowi zauważyli leżącą w samochodzie dostawczym skrzynię. Policjanci podczas jej przeszukania zabezpieczyli aparaturę do produkcji amfetaminy oraz płynną substancję, z której można wyprodukować blisko 14 tys. porcji narkotyku.

W związku ze sprawą zatrzymani zostali: 31 i 34-latek i 47-letnia kobieta. Śledczy w trakcie przesłuchania przedstawili już zarzut posiadania narkotyków. Cała trójka decyzją sądu została aresztowana na trzy miesiące.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym