Wiadomości

31-latek odpowie za znieważenie, naruszenie nietykalności policjantów oraz ratownika medycznego

Data publikacji 03.01.2020

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 31-letniego mężczyznę, który podczas interwencji znieważył oraz naruszył nietykalność łącznie trzech funkcjonariuszy publicznych. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy za popełnione przestępstwa mieszkańcowi Tczewa przedstawili zarzuty. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

1 stycznia br. o godzinie 7.50 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o leżącym na chodniku mężczyźnie. Na miejsce zostali wysłani policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy podnosząc mężczyznę zauważyli, że był pijany i miał obrażenia twarzy. W związku z tym, że 31-latek nie potrafił wytłumaczyć, skąd ma te obrażenia, funkcjonariusze na miejsce wezwali zespół ratownictwa medycznego. Mieszkaniec Tczewa podczas badania zaczął być agresywny oraz zaczął wyzywać ratownika medycznego, a także interweniujących policjantów. Stróże prawa pouczali agresywnego mężczyznę, aby zachowywał się zgodnie z prawem. Jednak mieszkaniec Tczewa nie reagował na wydane polecenia i zaatakował ratownika medycznego, czym naruszył jego nietykalność. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec niego chwytów obezwładniających i kajdanek. Dodatkowo sprawca w chwili zatrzymania zaczął kopać i znieważać stróżów prawa. Obezwładniony 31-latek został doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie spędził noc w policyjnej celi.

Wczoraj zatrzymany mężczyzna został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej trzech funkcjonariuszy publicznych oraz ich znieważenia. 31-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał dobrowolnie karze.

Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.