Nietrzeźwy kierowca uderzył w drzewo - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca uderzył w drzewo

Data publikacji 27.12.2019

Tczewscy policjanci zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy, który samochodem uderzył w przydrożne drzewo. Okazało się, że sprawca wypadku był nietrzeźwy. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Śledczy przesłuchali już mężczyznę i przedstawili mu zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

24 grudnia br. po godzinie 20.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść w miejscowości Mieścin. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 29-letni kierowca daewoo matiza nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci w trakcie rozmowy z 29-letnim obywatelem Ukrainy wyczuli od niego alkohol. Okazało się, że kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca z obrażeniami głowy najpierw trafił do szpitala, a po badaniach mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę matiza i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Stróże prawa w związku z uszkodzeniami powypadkowymi zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzny śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Przesłuchany mężczyzna przyznał się do przedstawionego zarzutu i poddał dobrowolnie karze. Teraz losem 29-latka zajmie się sąd.Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa.