Śmiertelny wypadek w Bolszewie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Bolszewie

Data publikacji 27.12.2019

W czwartek w nocy w miejscowości Bolszewo doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu zdarzenia zginął 46-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. W wyniku zdarzenia drogowego Kia Ceed wypadła z drogi i wjechała do rzeki. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o kierującym pojazdem Kia Ceed, który mógł znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast pojechali w rejon, gdzie mógł przemieszczać się wskazany pojazd. W miejscowości Bolszewo przy kanale rzeki Redy funkcjonariusze zauważyli zniszczone barierki ochronne i w tym samym miejscu ujawnili zanurzony po dach samochód osobowy marki Kia. Mundurowi natychmiast wskoczyli do rzeki, aby wyciągnąć kierującego. Na miejsce przybyli także strażacy i wspólnie wyciągnięto mężczyznę z pojazdu. Pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się przywrócić czynności życiowych mężczyzny.

Funkcjonariusze  zabezpieczyli miejsce wypadku, wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz ustalali jego okoliczności, a wszystkie czynności nadzorował prokurator.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności tego wypadku. Świadkowie zdarzenia mogą kontaktować się z policjantem prowadzącym tą sprawę, można dzwonić pod numer 58 672 97 53.

Policjanci przypominają, że warunki drogowe są niesprzyjające, pojawiają się przymrozki, w wyniku czego nawierzchnia jezdni staje się bardzo śliska. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu. Śliska nawierzchnia staje się niebezpieczną pułapką, najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zjechaniem do rowu lub zderzeniem z innym pojazdem. Policjanci apelują! Pamiętajmy o rozsądku i ostrożności na drodze oraz kierowaniu z wyobraźnią.