Uciekał przed policjantami, nie miał prawa jazdy, został zatrzymany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Uciekał przed policjantami, nie miał prawa jazdy, został zatrzymany

Data publikacji 26.12.2019

Gdańscy policjanci zatrzymali 18-letniego kierowcę volkswagena, który nie miał prawa jazdy, nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz popełnił kilka wykroczeń drogowych. Zatrzymanemu grozi 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu Policji na Oruni jadąc ul. Świętokrzyską, zauważyli volkswagena, który najechał na krawężnik. Funkcjonariusze dali mu sygnały do zatrzymania. Kierowca na widok radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim i o uciekającym volkswagenie powiadomili dyżurnego jednostki.

Kierowca volkswagena podczas ucieczki przed policjantami jechał pod prąd ul. Świętokrzyską, po przejechaniu kilkuset metrów porzucił samochód w pobliżu stacji benzynowej i zaczął uciekać pieszo. Jeden z funkcjonariuszy wykorzystując broń służbową, oddał strzał ostrzegawczy w powietrze. Inni policjanci odcięli sprawcy drogę ucieczki i zatrzymali go.

Zatrzymany to 18-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna nie ma prawa jazdy. Policjanci przeprowadzili wstępne badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie. Wynik to 0,3 promila. Mężczyźnie została pobrana także krew do dalszych badań. Funkcjonariusze zabezpieczyli volkswagena polo, którym uciekał sprawca na policyjnym parkingu.

Mężczyzna usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Odpowie także za wszystkie wykroczenia, których się dopuścił. Grozi mu kara więzienia do 5 lat.