Wiadomości

Kolejne automaty do gry zabezpieczone podczas działań pruszczańskich policjantów

Data publikacji 24.12.2019

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w ciągu ostatniego miesiąca zabezpieczyli kilkanaście automatów do gier w kilku miejscach na terenie powiatu gdańskiego. Działania te wymierzone są w przestępców, którzy czerpią zyski z nielegalnego hazardu. Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi do lat 3 pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w trakcie swojej pracy uzyskują informacje m.in. dotyczące miejsc, gdzie urządzane są nielegalne gry na automatach. Funkcjonariusze pracując nad tymi sprawami, sprawdzają uzyskane wiadomości i w odpowiedniej chwili wkraczają na teren takich lokalizacji. W ciągu ostatniego miesiąca na terenie powiatu gdańskiego policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli kilkanaście automatów do gier oraz kilka komputerów. Urządzenia te służyły przestępcom do organizowania nielegalnych gier hazardowych. Oczywiście nie są to ostanie działania w tego typu sprawach, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS planują już kolejne.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami gry losowe w celach komercyjnych mogą być organizowane wyłącznie w koncesjonowanym kasynie lub salonie gier.

Zabezpieczone urządzenia trafiły do magazynu Pomorskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Gdyni, który będzie prowadził dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz kara administracyjna wynikająca z ustawy o grach hazardowych, mogąca w tym przypadku wynieść nawet 100.000,-zł. od każdego zabezpieczonego urządzenia.