Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny weekend” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny weekend”

Data publikacji 23.12.2019

Długi weekend, między 24 a 29 grudnia będzie czasem wytężonej pracy dla pomorskich policjantów. Zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny weekend”. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach podczas wzmożonych, świątecznych przejazdów. Do działań zostaną zaangażowani policjanci należący do grupy SPEED.

Długi weekend, między 24 a 29 grudnia będzie czasem  wytężonej pracy dla pomorskich policjantów. Zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny weekend”.  Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach podczas wzmożonych, świątecznych  przejazdów.  Do działań zostaną zaangażowani policjanci należący do grupy SPEED.  

Na trasach zauważymy większą liczbę patroli. Mundurowych spotkamy także na mocno obciążonych skrzyżowaniach. Jednym z zadań jest zapewnienie płynnego i bezpiecznego  ruchu. Funkcjonariusze należący do grupy SPEED będą patrolować trasy w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych, które są wyposażone w wideorejetratory. Kierowcy w sposób rażący zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym, nie mogą liczyć na pobłażliwość. Każdy zatrzymany do kontroli kierujący, zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W uzasadnionych przypadkach zostanie przeprowadzony test na zawartość innych substancji odurzających.  

Policjanci sprawdzą także, czy pasażerowie, a przede wszystkim dzieci, przewożone są prawidłowo.