Śmiertelny wypadek w Łebnie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Łebnie

Data publikacji 23.12.2019

W niedzielę w Łebnie doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu zdarzenia zginęła 73-letnia rowerzystka. 22-letnia kierująca samochodem została sprawdzona alko-testem, była trzeźwa. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

W niedzielę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Łebno na ul. Kartuskiej. Z informacji wynikało, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z rowerem. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci drogówki, technik kryminalistyki oraz policjant pionu dochodzeniowo-śledczego z wejherowskiej komendy. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że prawdopodobnie do zderzenia doszło kiedy jadąca rowerem kobieta wykonywała manewr skrętu w lewo. Rowerzystka chcąc zjechać na drogę gruntową nie zachowała ostrożności i w tym momencie została potrącona przez kierującą pojazdem VW Bora, która wykonywała już manewr wyprzedania innego pojazdu.

W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała rowerzystka, kobiety nie udało się uratować. Policjanci zbadali trzeźwość 22-letniej kierującej pojazdem osobowym, była trzeźwa.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności tego wypadku. Świadkowie zdarzenia mogą kontaktować się z policjantem prowadzącym tą sprawę, można dzwonić pod numer 58 672 97 53.

Policjanci przypominają i apelują.

Pamiętajmy, że o tej porze roku warunki na drodze są bardzo zmienne, występują opady deszczu lub śniegu, a jezdnia bywa bardzo śliska. Bardzo ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków pogodowych, gdyż w przypadku sytuacji nagłej, zwłaszcza kiedy jest ślisko, wydłuża się droga hamowania.

Przypominamy, że także niechronieni uczestnicy ruchu drogowego (piesi, rowerzyści) powinni zadbać o własne bezpieczeństwo. Elementy odblaskowe należy traktować jako codzienność, gdyż to właśnie one sprawiają, że piesi i rowerzyści są widoczni na drodze. Kiedy stosujemy odblaski nawet na terenie zabudowanym, wtedy dajemy sobie i kierowcy szansę na odpowiednią reakcję. Odblaski na naszej odzieży są widoczne z znacznie większej odległości. Pamiętajmy, że odblaski musimy stosować po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

  • miejsce wypadku