Ćwiczenia „Urząd 2019” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Ćwiczenia „Urząd 2019”

Data publikacji 23.12.2019

W piątek (20.12.br.) nowodworscy policjanci wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy w Ostaszewie przeprowadzili ćwiczenia pod kryptonimem "Urząd 2019", podczas których doskonalili swoje umiejętności na wypadek podłożenia ładunku wybuchowego. Choć zdarzenie okazało się być tylko symulacją, wszyscy podeszli do niego bardzo poważnie. Tego typu ćwiczenia to dobry sprawdzian swoich umiejętności dla policjantów oraz pracowników urzędu.

W piątek 20 grudnia br. o godz. 9:30 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Urzędzie Gminy w Ostaszewie w jednym z pomieszczeń leży podejrzany pakunek, przypominający ładunek wybuchowy, na którym umieszczone są migające światła. Od razu na miejsce udały się dwa patrole ruchu drogowego. W pierwszej kolejności została przeprowadzona ewakuacja pracowników, która przebiegła sprawnie. Pracownicy zgromadzili się w budynki Gminnego Domu Kultury i Sportu w Ostaszewie. Patrol potwierdził informację o podejrzanym pakunku. Szybko i sprawnie policjanci wyznaczyli w obrębie urzędu strefę bezpieczeństwa nie dopuszczając do zagrożonego budynku gapiów. Wezwani na miejsce funkcjonariusze Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko - Pirotechnicznego Wydziału Kryminalnego KPP w Nowym Dworze Gdańskim sprawdzili zagrożone pomieszczenia. Po dotarciu do podejrzanej paczki okazało się, że nie stwarza zagrożenia. Na zakończenie z przedstawicielami urzędu zostało przeprowadzone krótkie podsumowanie i omówienie przeprowadzonego działania.

Do takich ćwiczeń, które odbyły się w piątek, zaangażowani byli wszyscy funkcjonariusze nowodworskiej komendy. Tego typu ćwiczenia to dobry sprawdzian swoich umiejętności dla policjantów oraz pracowników urzędu.

  • radiowóz