Policjanci apelują o ostrożność na drodze - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci apelują o ostrożność na drodze

Data publikacji 20.12.2019

Prawdopodobnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni mogło być przyczyną porannego zdarzenia drogowego w gminie Dzierzgoń. Na drodze między Nowcem a Dzierzgoniem osobowe auto uderzyło w drzewo. Trzy osoby ranne podróżujące autem trafiły do szpitala.

Wczoraj rano dyżurny sztumskiej komendy otrzymał informację o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze prowadzącej z miejscowości Nowiec w kierunku Dzierzgonia. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ruchu drogowego, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

 

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu śledczy, 22-letnia mieszkanka powiatu, która kierowała osobowym oplem najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości  do warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzyła w drzewo. Dwójka pasażerów z obrażeniami ciała trafiła do szpitali.

 

Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce wypadku oraz sporządzili oględziny rozbitego auta. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia, wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się pomocne w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozsądek na drodze zarówno do kierowców, jak i pieszych. Jesienno-zimowa aura to szczególnie trudny i niebezpieczny okres dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podróżując autem warto zdjąć nogę z gazu, a piesi dla własnego bezpieczeństwa powinni pamiętać o odblaskach nie tylko poza terenem zabudowanym.