Wiadomości

Specjalna komisja badała przyczyny tragicznego wypadku drogowego na drodze krajowej nr 91

Data publikacji 20.12.2019

Wczoraj tczewscy policjanci, funkcjonariusz straży pożarnej oraz przedstawiciele zarządcy drogi spotkali się w pobliżu miejscowości Rudno w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 63-letni kierowca renault. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

 

Do takiego zdarzenia doszło 16 grudnia br. na drodze krajowej nr 91 w pobliżu miejscowości Rudno. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym zderzyły się dwa samochody osobowe. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący renault clio jadąc w kierunku Łodzi, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się ze skodą superb. Niestety wskutek tego wypadku 63-letni kierowca renault poniósł śmierć.

 

Wczoraj w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej.

  • Badanie miejsca wypadku drogowego
  • Badanie miejsca wypadku drogowego
  • Badanie miejsca wypadku drogowego