Areszt i dozór sprawców rozboju - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt i dozór sprawców rozboju

Data publikacji 18.12.2019

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o przestępstwo rozboju, do którego doszło na jednej ulic w Gniewie. Według policyjnych ustaleń sprawcy napadli na 95-letnią kobietę, a następnie ukradli jej torebkę z pieniędzmi. Zatrzymany 28 i 29-latek trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Wobec 28-latka prokurator zastosował policyjny dozór, zaś wobec 29-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W minioną niedzielę (15 grudnia br.) policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie otrzymali zgłoszenie dotyczące rozboju. Jak ustalili śledczy, do zdarzenia miało dojść po godzinie 7.00 na jednej z ulic w tym mieście. Policjanci przyjmujący zawiadomienie ustalili, że dwóch sprawców napadło na 95-letnią kobietę, przewrócili ją i ukradli jej torebkę, w której znajdowało się 30 złotych. Pokrzywdzona kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

 

Sprawą od razu zajęli się gniewscy funkcjonariusze. Poczynione przez nich ustalenia i zebrany materiał operacyjny szybko pozwolił wytypować osoby podejrzewane o popełnienie tego przestępstwa. Po paru godzinach od zdarzenia policjanci zatrzymali 28 i 29-latka z powiatu tczewskiego, których doprowadzili do miejscowej komendy.

 

Zatrzymani mężczyźni wczoraj w tczewskiej prokuraturze usłyszeli zarzuty rozboju. Prokurator wobec 28-latka zastosował dozór policyjny. Okazało się, że zatrzymany 29-latek był już skazany za tego typu przestępstwo, dlatego będzie odpowiadał za ten czyn w warunkach recydywy. Decyzją sądu mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu.

 

Za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności, zaś w warunkach recydywy do 18 lat pozbawiania wolności.