Dwa potrącenia pieszych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dwa potrącenia pieszych

Data publikacji 18.12.2019

Wczoraj tczewscy policjanci pracowali w miejscach dwóch wypadków drogowych, do których doszło na terenie powiatu. W tych zdarzeniach rannych zostało dwóch pieszych, których przetransportowano do szpitala. Mundurowi wstępnie ustalili, że w pierwszym z tych zdarzeń pieszy wtargnął na przejście dla pieszych, zaś w drugim zdarzeniu kierujący nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. Funkcjonariusze wykonali dokumentację fotograficzną, przeprowadzili oględziny miejsc zdarzeń oraz rozmawiali ze świadkami. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zachęcamy pieszych do noszenia elementów odblaskowych nawet w terenie zabudowanym.

Wczoraj po godzinie 18.00 oficer dyżurny policji w Tczewie został powiadomiony o potrąceniu pieszego, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Waćmierek. Na miejsce pierwsi dotarli funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy zaczęli udzielać pomocy przedmedycznej pieszemu, do czasu przybycia kolejnych służb. Policjanci zajmujący się tym zdarzeniem wstępnie ustalili, że 63-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego wtargnął na przejście dla pieszych przed jadący samochód deawoo lanos, który jechał w kierunku Starogardu Gdańskiego. W wyniku tego zderzenia pieszy z obrażeniami ciała trafił do gdańskiego szpitala. Funkcjonariusze w związku z uszkodzeniami powypadkowymi zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu. Do drugiego wczorajszego wypadku stróże prawa zostali wezwani po godzinie 19.00, który wydarzył się w miejscowości Pelplin. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 18-letni kierowca nissana jadąc ulicą Starogardzką, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez przejście dla pieszych. 55-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mundurowi kierującemu, który doprowadził do tego wypadku, zatrzymali prawo jazdy.

 

Policjanci, którzy pracowali na miejscach wypadków, wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną, rozmawiali ze świadkami, przebadali kierowców na zawartość alkoholu. Badania wykazały, że kierowcy byli trzeźwi. Na podstawie wykonanych na miejscu czynności, funkcjonariusze będą wyjaśniać teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

 

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.