Policjanci zostali wezwani do awantury domowej, znaleźli narkotyki - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zostali wezwani do awantury domowej, znaleźli narkotyki

Data publikacji 18.12.2019

Bytowscy dzielnicowi zostali wezwani wczoraj do awantury domowej. W trakcie wyjaśniania nieporozumień mundurowi zauważyli leżące na szafce narkotyki. Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę. W związku ze sprawą zatrzymany został 23-letni mężczyzna. Śledczy w trakcie przesłuchania przedstawili mu już zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wczoraj przed południem dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce skierowani zostali dzielnicowi. Jak się okazało powodem awantury były nieporozumienia pomiędzy ojcem a synem. W trakcie prowadzonych czynności jeden z policjantów zauważył leżący na szafce, w pokoju 23-latka, woreczek foliowy z białym proszkiem. Podczas przeszukania śledczy znaleźli także foliowe zawiniątka z suszem roślinny. Wstępne testy potwierdziły, że jest to amfetamina i marihuana, łącznie ponad 40 gramów. Środki zabezpieczono i zostaną one przekazane do szczegółowych badań.

 

23-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Mężczyzna był nietrzeźwy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających. Wkrótce mieszkaniec Bytowa za swój czyn odpowie przed sądem.

 

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.