Wiadomości

Zderzenie podczas wyprzedzania- policjanci apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów

Data publikacji 18.12.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj popołudniu w miejscowości Ustronie (gm. Czersk). Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 66-letni kierujący autobusem skręcał w lewo i w tym czasie zderzył się z wyprzedzającym go fordem. 29-letnia pasażerka osobowego auta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów uczestniczących w zdarzeniu. Policjanci apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj (17 grudnia br.) kilka minut po godzinie 15.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Ustronie. Wysłani na miejsce zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 66-letni kierowca autobusu marki Mercedes, który nie przewoził w tym czasie żadnych pasażerów skręcając w lewo, zderzył się z wyprzedzającym go w tym czasie fordem. W wyniku zderzenia pojazdów osobowe auto wypadło z drogi i uderzyło w przydrożne drzewo.  Mundurowi przebadali kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, którzy byli trzeźwi. 29-letnia pasażerka forda została zabrana karetką pogotowia do szpitala.

 

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wykonali oględziny rozbitych pojazdów. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną. Na podstawie wykonanych na miejscu policyjnych czynności funkcjonariusze będą wyjaśniać teraz szczegółowo przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 

Policjanci apelują  do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy kierowca musi mieć na względzie własne bezpieczeństwo, ale też innych osób.