Policyjny dozór dla sprawców włamania do sklepu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policyjny dozór dla sprawców włamania do sklepu

Data publikacji 17.12.2019

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o włamanie do jednego ze sklepów na terenie powiatu. Sprawcy po włamaniu do budynku ukradli artykuły spożywcze oraz 2 kasetki metalowe z pieniędzmi. Zatrzymany 33 i 37-latek trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty. Ponadto okazało się, że 33-latek jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn dozór policyjny.

13 grudnia br. przed godziną 7.00 oficer dyżurny tczewskiej Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu, do którego doszło w jednym ze sklepów spożywczych na terenie powiatu. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz ustalili, że dwóch sprawców po włamaniu do budynku ukradło artykuły spożywcze oraz 2 kasetki metalowe z pieniędzmi i uciekli. W wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę prawie 5 tys. złotych.

 

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie pracując nad wyjaśnieniem tej sprawy, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli związek z tym przestępstwem. Zatrzymany 33 i 37-latek zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Ponadto okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego jest poszukiwany celem odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności za popełnione wykroczenie kradzieży.

 

Na podstawie zebranych dowodów śledczy przedstawili im zarzuty dotyczący kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn dozory policyjne. Teraz ich losem zajmie się sąd. 33-latek po usłyszeniu zarzutów trafił na 15 dni do aresztu śledczego.

 

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.