Areszt dla 21-latka za próbę kradzieży autobusu oraz inne kradzieże - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt dla 21-latka za próbę kradzieży autobusu oraz inne kradzieże

Data publikacji 16.12.2019

Tczewscy policjanci zatrzymali 21-latka, który próbował ukraść autobus. Według ustaleń mundurowych sprawca po uruchomieniu silnika próbował wyjechać z zajezdni, lecz został zatrzymany. Dodatkowo podczas przeszukania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli teczkę z dokumentami od innego autobusu, która również została skradziona. Mundurowi ustalili również, że zatrzymany 21-latek ma związek z innym przestępstwem kradzieży na terenie jednego ze sklepów. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące trzech kradzieży. Decyzją sądu 21-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

12 grudnia br. przed godziną 23.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o próbie kradzieży autobusu, który stał w zajezdni autobusowej. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali wysłani policjanci z wydziału prewencji, którzy ustalili, że sprawca otworzył drzwi wejściowe do autobusu i po uruchomieniu silnika próbował go ukraść. Świadkowie zdarzenia powstrzymali sprawcę, którego przekazali wezwanym na miejsce funkcjonariuszom. Okazało się, że sprawcą jest 21-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do miejscowej komendy. Podczas przeszukania mężczyzny stróże prawa znaleźli teczkę z dokumentami od innego autobusu, która również wcześniej została skradziona.

Policjanci dodatkowo ustalili, że zatrzymany 21-latek ma związek jeszcze z kradzieżą trzech elektrycznych szczoteczek do mycia zębów z terenu jednego ze sklepów na terenie Tczewa. Mundurowi przyjmując zawiadomienie w tej sprawie, dowiedzieli się, że powstały straty na kwotę ponad 600 złotych.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał już zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży autobusu, kradzieży dokumentów oraz kradzieży szczoteczek. W sobotę sąd zadecydował, że 21-latek trafi na trzy miesiące do aresztu. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant i zatrzymany