Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierowców, którzy kierowali pod wpływem narkotyków i alkoholu

Data publikacji 16.12.2019

Podczas minionego weekendu, policjanci z powiatu chojnickiego zatrzymali trzech kierowców, którzy kierowali autem pod wpływem działaniem środków odurzających i alkoholu. Funkcjonariusze po otrzymaniu szczegółowych raportów z badań toksykologicznych postawią mężczyznom zarzuty. Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków i alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Policyjne statystyki pokazują, że kierujący popełniają przestępstwa decydując się wsiąść za kierownicę po alkoholu czy środkach odurzających. W ten sposób stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu.

Na drogach powiatu chojnickiego w trakcie minionego weekendu policjanci zatrzymali  kierujących, którzy jechali pojazdami będąc pod wpływem narkotyków i alkoholu.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany kilka minut po godzinie 21.00 w miniona sobotę na terenie Brus. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło auto, które na widok jadącego policyjnego radiowozu szybko ruszyło spod sklepu. Policjanci postanowili sprawdzić, czy kierowca tego auta jest trzeźwy, tym bardziej, że jadąc za nim technika jazdy wskazywała, że prowadzący to auto może być pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Po zatrzymaniu auta w trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że 28 letni mieszkaniec Brus jest trzeźwy, jednak policjanci zbadali go również  narkotesterem, który pokazał że 28- latek wsiadł za kierownicę  samochodu będąc pod wpływem amfetaminy i marihuany.

Kolejny kierowca trafił w ręce policjantów w niedzielę (15.12.br)  około godziny 1:00 w nocy. Kontrola drogowa kierującego BMW w na jednej z ulic Chojnic pokazała, że 28- latek mieszkaniec gm. Chojnice był pod wpływem alkoholu. Alkomat u niego wskazał prawie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę, a auto trafiło na strzeżony parking.

Tego samego dnia wieczorem około 19.30 na terenie Czerska miejscowi policjanci zatrzymali do kontroli osobowe audi. W trakcie kontroli okazało się, że 19-letni mieszkaniec Brus prowadził auto pod wpływem amfetaminy.

Od mężczyzn prowadzących auta pod wpływem środków narkotycznych pobrano do badań krew do badań toksykologicznych. Szczegółowy raport z tych badań będzie dla policjantów podstawą, aby już wkrótce postawić zatrzymanym kierowcom zarzut kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających.

Za jazdę pod wpływem środków odurzających bądź alkoholu, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat oraz utratę prawa jazdy, a także wysoką karę finansową.

  • policjant