Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież

Data publikacji 13.12.2019

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą z tczewskiej komendy zabezpieczyli w jednym z punktów handlowych na terenie miasta 735 sztuk podrobionych towarów znanych światowych firm. Wstępnie szacowane straty, na jakie zostały narażone poszkodowane firmy to kwota 380 tys. złotych. Za obrót podrobionymi towarami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Tczewscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą od pewnego czasu zaczęli przyglądali się działalności jednego ze sklepów na terenie miasta. Funkcjonariusze mieli bowiem podejrzenia, że można tam kupić tzw. podróbki markowych towarów. Wczoraj podejrzenia mundurowych potwierdziły się i na miejscu znaleźli 735 sztuk podrobionych towarów znanych światowych firm. Stróże prawa zabezpieczyli ujawnione towary z bezprawnie wykorzystanym logiem, wśród których były m.in. spodnie materiałowe i dresowe, T-shirty, koszulki typu polo, bluzy, swetry, koszule z długim rękawem, skarpetki, bielizna męska, torebki damskie, paski do spodni, sukienki, kurtki, czapki, obuwie, torby sportowe. Przy wszystkich policyjnych czynnościach obecny był przedstawiciel poszkodowanych firm, który jednoznacznie orzekł, że zabezpieczone przez mundurowych przedmioty są podrobione. Wstępna wartość zatrzymanych przez policjantów tzw. podróbek oszacowana została na kwotę 380 tys. złotych.

Zabezpieczone przedmioty śledczy prześlą do biegłego, który wyda opinię co do ich autentyczności i szczegółowo określi wartość strat. Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej, za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a w przypadku gdy proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat.

  • Policjant podczas oględzin
  • Policjant podczas oględzin
  • Policjant podczas oględzin