Policjanci odwiedzili najmłodszych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci odwiedzili najmłodszych

Data publikacji 12.12.2019

W środę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili dzieci w przedszkolu Kids Planet. Mundurowi przekazali dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa. Nie zabrakło też tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku zaczepienia przez osobę obcą, która może poczęstować je słodyczami lub innymi prezentami, a także jak należy się zachować, gdy zaatakuje agresywny pies. Spotkania z maluchami to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez naszych policjantów.

Funkcjonariusze prewencji zajmujący się profilaktyką przypomnieli dzieciom z przedszkola Kids Planet, jak powinien zachowywać się pieszy, które miejsca przy drodze są dla nich najbezpieczniejsze, dlaczego ważna jest widoczność pieszego i co zrobić, by ją poprawić. Dużo uwagi poświęcono także zasadom bezpiecznego podróżowania rowerem i samochodem. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w rozmowie oraz udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Wspólnie ze słuchaczami policjanci przećwiczyli czynności, o których nie wolno zapominać w trakcie przechodzenia na drugą stronę jezdni. Aby ułatwić im to zadanie, policjanci przekazali uczniom elementy odblaskowe, których blask ma dbać o bezpieczeństwo małych pieszych.

 

Policjanci przypominają i apelują, aby każdy pieszy wyposażony był w element odblaskowy. Przewodnicy psów służbowych zaprezentowali wyszkolenie czworonogów. Nie zabrakło też tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku zaczepienia przez osobę obcą, która może poczęstować je słodyczami lub innymi prezentami, a także jak należy się zachować, gdy zaatakuje agresywny pies. Przypominamy, że zgodnie z przepisami pieszy (bez względu na wiek) poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników dróg.

  • Policjanci z wizytą u przedszkolaków
  • Policjanci z wizytą u przedszkolaków
  • Policjanci z wizytą u przedszkolaków