Mikołajki w kinie Helios - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Mikołajki w kinie Helios

Data publikacji 10.12.2019

Gdańscy policjanci od kilku lat prowadzą wspólny projekt z kinem Helios pt. „Akademia bezpieczeństwa”. Przed seansami filmowymi organizowanymi dla szkół podstawowych, z uczniami spotykają się policjanci. Podczas takich akcji policyjni profilaktycy przekazują im wiele cennych rad, które mają bardzo duży wpływ na ich bezpieczeństwo. Spotkania odbywają się przez cały rok szkolny. Radość dzieci była podwójna, ponieważ spotkanie odbyło się w mikołajki.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z wydziału prewencji gdańskiej spotkali się z uczniami szkół podstawowych w kinie Helios. Było to kolejne tego typu spotkanie w ramach akcji „Akademia bezpieczeństwa’’. Od kilku lat, dzięki współpracy z kinem, przed seansami organizowanymi dla szkół podstawowych, policjanci spotykają się z uczniami. W każdym miesiącu funkcjonariusze poruszają inną tematykę.

 

Podczas grudniowego spotkania policjanci mówili o  przemocy rówieśniczej, nielegalnym graffiti oraz o odpowiedzialności nieletnich. Na koniec policyjni profilaktycy rozdali nawiązujące do akcji drobne upominki.

 

Celem akcji jest edukacja najmłodszych, przekazanie im wielu cennych porad dzięki, którym będą wiedzieli na co powinni uważać oraz jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.