Policjanci pracowali przy zderzeniu dwóch aut w centrum miasta - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali przy zderzeniu dwóch aut w centrum miasta

Data publikacji 09.12.2019

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności zderzenia dwóch aut osobowych na ul. Batorego w Człuchowie, do którego doszło w miniony czwartek. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że młody kierowca mitsubishi, jadąc najprawdopodobniej z nadmierną prędkością nie opanował swojego samochodu i doprowadził do zderzenia z citroenem. Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności.

W miniony czwartek policjanci z Człuchowa pracowali przy zdarzeniu drogowym, do którego doszło w południe na ul. Batorego w centrum Człuchowa, gdzie osobowe mitsubishi uderzyło w citroena. Funkcjonariusze pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący mitsubishi 19-letni mieszkaniec Człuchowa jadąc najprawdopodobniej z nadmierną prędkością w stronę centrum miasta, na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył bokiem w prawidłowo jadącą citroenem 34-letnią mieszkankę Człuchowa. Kobieta została zabrana do szpitala, dwójce dzieci, które podróżowały razem z nią nic się nie stało. Bez szwanku wyszedł również kierowca mitsubishi. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny. Kierowcy z obu samochodów byli trzeźwi. Mimo że samochody zostały mocno zniszczone, to na szczęście nic poważnego nikomu nic się nie stało.

Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności oraz zwracać uwagę na znaki drogowe szczególnie na skrzyżowaniach. Pamiętajmy również o odpowiednim przygotowaniu zimą samochodu do podróży. Zachowajmy szczególną ostrożność, na drogach, które są mniej uczęszczane, szczególnie tam, gdzie na jezdni może być lód i mogą jeszcze leżeć liście.

  • Policjanci pracują na miejscu zdarzenia
  • Policjanci pracują na miejscu zdarzenia