Zatrzymany 50-latek usłyszał zarzuty kradzieży - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany 50-latek usłyszał zarzuty kradzieży

Data publikacji 09.12.2019

Tczewscy policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży. Według ustaleń mundurowych sprawca ukradł kurtkę oraz portfel z pieniędzmi. Mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mu zarzuty kradzieży mienia, do których się przyznał. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

5 grudnia br. po godzinie 20.00 tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela, w którym znajdowały się pieniądze. Do zdarzenia miało dojść w jednym z mieszkań na terenie gminy Subkowy. Wysłani na miejsce mundurowi ustalili, że sprawca ukradł nie tylko portfel z pieniędzmi, lecz ukradł jeszcze kurtkę. Stróże prawa ustalili, że w wyniku tego przestępstwa powstały straty w wysokości prawie 2,5 tys. złotych.
Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 50-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Podczas zatrzymania mężczyzny mundurowi znaleźli i zabezpieczyli w jego mieszkaniu skradzioną kurtkę oraz większość skradzionych pieniędzy. Zatrzymany 50-latek został doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Po wytrzeźwieniu mieszkańca powiatu tczewskiego policjanci z Posterunku Policji w Subkowach przedstawili mu zarzut kradzieży, do którego się przyznał i poddał dobrowolnie karze. Teraz jego losem zajmie się sąd.
Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego