Nowe radiowozy dla gdańskich policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nowe radiowozy dla gdańskich policjantów

Data publikacji 06.12.2019

Gdańscy policjanci dostali dzisiaj siedem nowych radiowozów. Pięć pojazdów służbowych zostało pozyskane dzięki wparciu gdańskiego magistratu, kolejne dwa z budżetu Komendy Głównej Policji. Pojazdy te będą niewątpliwie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa.

Dziś o godz. 10.15 na Komisariacie Policji II w Gdańsku odbyło się uroczyste przekazanie radiowozów. W wydarzeniu udział wzięli Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, Komendant Miejski Policji w Gdańsku insp. Wojciech Siwek, który podziękował obecnym na uroczystości przedstawicielom władz miasta oraz Kapelan Pomorskiej Policji ks. Prałat doktor  Bogusław Głodowski.

Gmina Miasta Gdańska i Komenda Główna Policji przekazały środki na zakup pięciu samochodów, w układzie finansowania 50/ 50. zł. Dodatkowo dwa pojazdy służbowe zakupiła komenda główna dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji.

Wśród zakupionych nowych radiowozów jest sześć pojazdów marki Hyundai I30 oraz jeden pojazd nieoznakowany marki Hyundai Kona. Sześć samochodów to radiowozy oznakowane służące do typowej pracy patrolowej w codziennej służbie i wszystkie trafią na gdańskie komisariaty. Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją.

  • policjanci przy radiowozach
  • policjanci przy radiowozach
  • policjanci przy radiowozach