Wiadomości

22-latek odpowie za włamanie i kradzieże - był poszukiwany, jest już w zakładzie karnym

Data publikacji 06.12.2019

Wczoraj kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali mężczyznę, który ukradł samochód, rusztowania budowlane oraz włamał się do altany działkowej z której ukradł elektronarzędzia i skuter. Podejrzany 22-latek wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa. Mężczyzna był także poszukiwany przez sąd do odbycia kary za wcześniejsze przewinienia. Za kradzieże oraz kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego pracując nad sprawami z ostatniego miesiąca dotyczącymi m.in. kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do których doszło na terenie działek w Chojnicach, w toku intensywnych czynności ustalili, że za te przestępstwa odpowiada 22-latek. Pokrzywdzeni, którzy zawiadomili stróżów prawa o przestępstwach wycenili straty na blisko 20 tysięcy złotych. Ponadto w toku prowadzonych działań przez chojnickich mundurowych okazało się, że ten sam mężczyzna odpowiada także za kradzież osobowego opla, którego policjanci odnaleźli w listopadzie na terenie miasta. Pojazd jeszcze tego samego dnia został przekazany właścicielowi.

Wczoraj rano stróże prawa zatrzymali 22-letniego złodzieja, który został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa. Mundurowi ustalili także, że mieszkaniec Chojnic bez stałego miejsca zamieszkania był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie ma do odbycia zasądzoną karę więzienia za inne przewinienia. W toku dalszych czynności policjanci odzyskali i zabezpieczyli wszystkie skradzione elektronarzędzia oraz skuter. Za popełnione przestępstwa 22-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjant i zatrzymany